Ampacity / Encounter One

Release Date: 2013-03-31
Available now on:

Nasiono 54/2013

VINYL LP: WYPRZEDANE

CD: WYPRZEDANE

premiera: 31 Marca 2013

Ultima Hombre 13:09
Asimov’s Sideburns 9:50
Masters Of Earth 19:05

Ampacity to muzyczny kolektyw poruszający się w klimatach regresywnego rocka, z domieszką wibracji pustyni i kosmosu. W jego skład wchodzą muzycy znani z Broken Betty – Jan Galbas, Sebastian Sawicz i Piotr Paciorkowski, Wojtek Lacki z God’s Own Prototype, oraz Marek Kostecki, który uczestniczył w nagraniach i koncertach promujących pierwsze LP Broken Betty – „The Sorry Eye”.

Projekt założony został z myślą o jednorazowym występie na drugiej edycji festiwalu Spacefest, w repertuarze składającym się z reprezentatywnych utworów „złotej ery” space rocka. Dość szybko jednak formuła to została porzucona, a Ampacity zaczęło funkcjonować jako pełnoprawny zespół. Intensywna praca nad autorskim materiałem przynosi efekty w postaci utworów, które na nowo odkrywają brzmienia znane z wczesnych albumów Hawkwind czy Pink Floyd, przeplatając je z wpływami post i stoner rocka. Krótsze, piosenkowe aranżacje, ustępują tu miejsca monumentalnym, bogatym formom, w których nie brak również przestrzeni na swobodne improwizacje.

Debiutancki album „Encounter One”, ukazał się 31 marca 2013r nakładem Nasiono Records. Album nagrano na żywo, na tak zwaną „setkę”, w gdańskim studio Custom34, w składzie:
Jan Galbas – głos, gitara
Marek Kostecki – pianino elektryczne, organy, syntezatory
Wojciech Lacki – bas
Piotr Paciorkowski – gitara
Sebastian Sawicz – perkusja

Za realizację materiału, jak również za jego późniejszy miks i mastering w studiu Sounds Great Promotion, odpowiada gitarzysta i wokalista zespołu – Jan Galbas.
Koncept graficzny płyty wymyślił i zrealizował Kuba Sokólski.
Płytę w sieci promuje utwór „Ultima Hombre”.

www.ampacityband.com
www.facebook.com/ampacityband
soundcloud.com/ampacity
www.nasiono.net
ampacityband@gmail.com
booking@nasiono.net