Broken Betty’s / Original Features

Release Date: 2012-06-20
Available now on:

Nasiono 48/2012

1.Bastard Rocket 03:01
2.Everybodyshitsonmtv 04:38
3.Terminus / Freedom Out Of Fire 12:23

 

Stoner-space-rock z elementami jogi

Rockowi rewolwerowcy z Broken Betty znów atakują. I tym razem kładą przeciwnika trzema szybkimi, zaskakującymi strzałami.
Zaskakującymi, bo nowa epka – Broken Betty’s Original Features – dość mocno różni się brzmieniowo od materiału z płyty „The Sorry Eye”. Obok sfuzzowanych riffów i perkusyjnego łomotu, można usłyszeć na niej również przestrzenne, nawiązujące do space-rocka zagrywki, zróżnicowane wokalizy, a nawet elementy …jogi.

– Broken Betty’s Original Features to wypadkowa doświadczeń wyniesionych z jam session i z koncertów po wydaniu płyty. Swoisty powrót do korzeni, kiedy ponad wszystkie inne gatunki stawialiśmy surowo brzmiący stoner. Nowy materiał jest więc najbardziej aktualnym odzwierciedleniem brzmienia koncertowego i formy kapeli. Ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie pobawili się trochę konwencją – mówią muzycy.

Jest już tradycją, że każde nowe wydawnictwo BB permanentnie zaskakuje słuchaczy swoją zawartością. Każde jest zwrotem o 90 stopni, w stosunku do obranego wcześniej przez formację kierunku. Aż strach pomyśleć, co czeka nas w przyszłości.

Wszystkie utwory napisane i wykonane przez Broken Betty, w składzie:
Jan Galbas – wokal, bas
Piotr Paciorkowski – gitara
Sebastian Sawicz – perkusja

Oprawa Graficzna © 2012 ARTKOLEKTYW (www.artkolektyw.com ) w kooperacji z TRZYDE (www.trzyde.com )
Nagranie, miks i mastering – Jan Galbas w Sounds Great Promotion Studio, Gdynia
 
www.nasiono.net/brokenbetty/
facebook.com/brokenbetty
brokenbetty.bandcamp.com
soundpark.pl/brokenbetty