Kiev Office / Miłosz cię kocha EP

Release Date: 2011-04-12
Available now on:

Nasiono 38/2011

1. Na cześć Księdza Baki (5.01)
2. Nad Strumieniem (4.35)
3. Nauka (3.42)
4. Własne Tajemnice (2.52)

free download

 

Pewne rockandrollowe Biuro z Kijowa postanowiło przyjrzeć się bliżej aktom Czesława Miłosza. Szczególnie zainteresowali się czterema dokumentami opatrzonymi tytułami: „Na cześć księdza Baki”, „Nad strumieniem”, „Nauka” oraz „Własne tajemnice”. Po analizie tekstów powstały cztery transmutacje w postaci piosenek.

Kiev Office ufundował sobie EP-ką „Miłosz Cię Kocha” podróż w czasie do lat osiemdziesiątych. Przy czym każdy z czterech utworów to próba zerknięcia w inny kąt. Mamy więc zimny, heroinowy odlot w stylu The Birthday Party, kiczowaty regał a’la Daab, sonic-youthowy łomot i wybornego surf-punkowego hiciora, przy którym nieboszczyk Czesław obraca się w grobie jak dziecięcy wiatraczek na wietrze.

Goran i Asia interpretują teksty Miłosza rozmaicie: raz z troską o każdy wyraz, innym razem z ostentacyjną niechlujnością (żeby zorientować się co to za wiersz, trzeba zerknąć na okładkę). Mimo, że piosenki powstały z myślą o konkursie, Kievom udało się stworzyć zestaw zupełnie bezpretensjonalny, swobodny i kompletny (album długogrający to by było już za wiele). Jest w tym radość, zabawa formą. To piona przybita nobliście przez trójkę rockandrollowych zawadiaków z Gdyni.

 

Recorded by : Michał Miegoń, Music Saloon – Spring – Autumn 2011
Produced & Mixed by : Michał Miegoń

Kiev Office are :
Michał Miegoń – Vocal, Guitar, Synth
Joanna Kucharska – Vocal, Bass, Guitar
Krzysztof Wroński – Drums

Lyrics : Czesław Miłosz
Music : Kiev Office
Cover : Joanna Kucharska

Thanks to : You know who you are

nasiono.net/kievoffice