KSAS / Hi, Mom!

Release Date: 2013-12-14

Nasiono 60/2013

Kup CD przez bandcamp lub napisz do nas.

format: cd-r
okładka: biały unipack klejony na „lewą stronę”. Nadruk: pieczątki. Do tego wkładka. Ręczna robota, numerowane kopie (200 egz).
czas trwania: 56:25

 

I’m Not Afraid Of Death -8:41
Letter to… -7:57
Simple Happy Song For Christmas (summer ver.) -4:20
Neurotic -6:46
Cudy p1 -7:00
Cudy p2 -3:47
One Time -5:06
Live in Aurigeno -12:13

 

(…) Szczęśliwie bardziej dopieszczona i odrobinę bardziej zachowawcza muzyka trójmiejskiego kolektywu wciąż unika banału. Duża w tym rola syntetycznych bitów i etnicznych wstawek, które tworzą zbawienną przeciwwagę dla dobrze nam wszystkim znanych pogłosów i mozolnie budowanych ścian gitar. Szczególnie dobrze wypada przyłapane na improwizacji „Live in Aurigeno”, gdzie na ciężko człapiącym, elektronicznym tle gitara prowadzi zajmujący dialog z sitarem. Na osobną wzmiankę zasługuje również otwierające całość „I’m Not Afraid Of Death”, które buduje niezwykle rozległą przestrzeń, by skrupulatnie zapełniać ją bogactwem rozmaitych dźwięków (zarówno organicznych, jak i syntetycznych).(…)
Jan Błaszczak (http://www.t-mobile-music.pl/opinie/recenzje/ton-spokojna,15595.html)

*********

(…) Autorom ‘Hi, Mom!’ się nie spieszy, utwory są meandrujące i swobodne. W tej muzyce jest coś z uduchowionej, nawet transcendentalnej aury, jaka unosi się choćby nad nagraniami Spiritualized – to się dzieje w ‘Cudach 1’ czy ‘One Time’, jednej z piosenek z udziałem (i z inspiracji) Asi i Kotów.(…)
Jacek Świąder – Gazeta Wyborcza

*********

(…) Z jednej strony przynosi wątki ewidentnie nawiązujące do programu dorocznego gdańskiego Space Festu, z drugiej – wychodzi dalej. Shoegaze to skojarzenie eksponowane we wkładce, ale sam podpowiadałbym prościej – punktami odniesienia są też Hawkwind w „Letter To”, Radiohead w „Neurotic” czy jakiś Blur zmieniający się w Gong (za sprawą partii saksofonu Raya Dickaty’ego) w „Simple Happy Song For Christmas (summer ver.)”. Ten ostatni utwór – a na płycie czwarty – wsparty jeszcze wokalem Maćka Cieślaka, wydaje mi się zresztą najcenniejszy w tym ciekawym zestawie. Duch Spiritualized/Spacemen 3 i następców pojawia się rzecz jasna tu i ówdzie, ale bardziej właśnie jako duch niż konkretne brzmienie, co zresztą też odbieram jako dobre wieści, choć płyta jest zdecydowanie lepsza w pierwszej części i właściwie bardziej się roztapia niż kończy.(…)
Bartek Chaciński (http://polifonia.blog.polityka.pl/2014/02/27/sting-popychal-mnie-krzyczac-raus/)

*********

Dla mnie to pozycja wyjątkowa i co na prawdę rzadko mi się zdarza przesłuchałem ją longiem 3 razy pod rząd. Klimatycznie niespotykanie równa i konsekwentna od samego początku. Przenosi słuchacza w bajkowe, oniryczne światy.
Piotr Bussold (http://savagesaints.blogspot.com/p/blog-page.html)

*********

Karol Schwarz All Stars widzę jako luźny kolektyw, formę otwartą albo nawet swego rodzaju spotkanie muzyków. Niezobowiązujące, pełne pomysłów, wizji i idei, które spaja osoba Karola Schwarza. Widać to już we wkładce do książeczki „Hi Mom!” – to zbiór utworów (ale też zdjęć) z różnych, dosyć odległych okresów, różnych konstelacji, a więc osób i pomysłów.
Jakub Knera (http://noweidzieodmorza.com/4270-karol-schwarz-all-stars-hi-mom)

*
format: cd-r
okładka: biały unipack klejony na „lewą stronę”. Nadruk: pieczątki. Do tego kserowana książeczka.
czas trwania: 55:55

PayPal — Płać wygodnie i bezpiecznie
cena: 29,99 zł (+ 6 zł koszty przesyłki – tylko na terenie Polski)

PayPal – The safer, easier way to pay online.
cena: 6,99 € (+ 5 € koszty przesyłki – poza granicami Polski)