Podzespół / Podzielić

Release Date: 2000-01-01

Nasiono 0/2000

1. Podzielić
2. Podzielić [Relax Dance Mix]
3. Podzielić [V1 Wieloryb mix]
4. Podzielić [Smash by Ulaanbataar]
5. Podzielić [Divido]
6. Podzielić [Podzielnić Remix]
7. Podzielić [Ksallstars mix]

*

format: standard box, cd-r
cena: 40 zł

ściągnij za darmo

 

muzyka: Dowgiałło Bros, Schwarz, Tobolski
słowa: Schwarz

projekt okładki: Jachi

 

Warto pisać o materiale który, pomimo dziesięcioletniej bytności na krzemowym padole, przesłuchany został przez prawdopodobnie nie więcej niż 50 osób (statystyki na last.fm: 10 słuchaczy)? warto.

bo „Podzielić” brzmi jak klasyk Zimnej Fali, który klasykiem nigdy nie został. omawiany dziś singiel to jedyne wydawnictwo projektu, który rozpadł się jeszcze w tym samym roku w którym powstał. dziś oczywiście jeśli ktoś mówi w ogóle o tych nagraniach to tylko z powodu muzyków, którzy brali udział w ich nagraniu (wszędobylski Karol Schwarz chociażby), ewentualnie przez fakt, iż był to pierwszy materiał sygnowany marką Nasiono Records.

a powinno się mówić przede wszystkim o samej tej piosence. nie chce wpaść w przesadny zachwyt, może ten „klasyk” to termin przesadzone. trudno tez mówić w tym wypadku o jakimś wielce oryginalnym graniu – wszystko odbywa się na terenach, którego granice wyznaczają Joy Division (atmosferyczność wokalu) i New Order (motoryka), The Cure, po części także zapewne Nine Inch Nails czy Depeche Mode. ale efekt tych poszukiwań tak fajnie wwierca się w głowę, ze aż żal że skończyło się na tak skromnej zajawce.

na otarcie lez dorzucono tu, jak na każde szanujące się wydawnictwo singlowo-epkowe, 6 remixów. skrajnie rożnych – od dyskoteki (raczej takiej sprzed dekad, ale zawsze) pełna gębą („Relax Dance Remix”, z fajnie wplecionym cytatem z hitu frankie goes to hollywood) aż po bełkotliwych jak dla mnie zabaw z dźwiękiem (Jet Factory Remix). wyróżniłbym dwie interpretacje – po znajomości „Divido Mix”, popełniony przez mojego dobrego przyjaciela Mortena Olsena…. eeee, to jest Jud.’a, oraz nie po znajomości schizofreniczny (te dzieciaki!!) „Podzielnic Remix”.

ściągajcie, a w sumie to nawet i kupujcie.

http://rageman.blox.pl/2010/08/Podzespol-Podzielic.html