The Sunlit Earth

The Sunlit Earth obecnie kojarzone jest z trójmiejską sceną muzyczną, ale pochodzi z zapomnianego i w dodatku najzimniejszego miasta w Polsce – Giżycka. Formacja powstała jako akt samoobrony w obliczu nadchodzącej najokrutniejszej zimy stulecia. W celu ochrony rodzin, przyjaciół i przypadkowych osób członkowie zespołu skomponowali kilkanaście rozgrzewających krew w żyłach utworów, które od tamtej pory skromnie, lecz uparcie prezentują na scenach dla przyjemności i dobra publiczności.

The Sunlit Earth grają alternatywny rock – w ich muzyce słychać drapieżne, nowojorskie brzmienie przywołujące skojarzenia z wczesnym The Strokes, połączone z melodyjnością i młodzieńczą energią charakterystyczną dla niezależnej sceny brytyjskiej.

Mimo, że działa od niedawna, zespół może pochwalić się wyróżnieniem na Festiwalu Fama, pierwszym miejscem w przeglądzie festiwalu Metropolia Jest Okey 2012, zwycięstwem w drugiej edycji Muzycznego Ugięcia oraz zaproszeniem do zeszłorocznej edycji Męskiego Grania (koncert finałowy w Żywcu, sierpień 2013) i zagrania supportu przed grupą The Raveonettes w Gdańsku w klubie B90 również w 2013 roku.

Na początku 2013 roku wydali pierwszą EPkę There’s Something in the Air nakładem trójmiejskiej wytwórni Nasiono Records. Płyta długogrająca Between The Lines miała swoją premierę 23 lutego 2014.

 

The Sunlit Earth to:
Maciej Minikowicz (wokal, gitara)
Maciej Komisarczyk (perkusja)
Michał Prażmo (gitara basowa, wokal)

 

DYSKOGRAFIA
There’s Something In The Air EP (2013, nasiono)
Between The Lines (2014, nasiono)

 

Management & booking: booking [at] nasiono.net
www.facebook.com/thesunlitearth
thesunlitearth.bandcamp.com