Asia i Koty // Dobry Wieczór Akustyczny
1 April 2016
19:00
Wołów
WOK - Wołowski Ośrodek Kultury

Miło nam po raz drugi zaprosić na „Dobry Wieczór Akustyczny”, który w tym roku odbędzie się 1 kwietnia 2016 o godz. 19:00 w sali kameralnej Wołowskiego Ośrodka Kultury.
Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zaprosiliśmy Václava Havelkę z Czech oraz trójkę rodzimych wykonawców – Asię Bielawską występującą jako Asia i Koty, Jakuba Bugałę występującego jako Further Away, a także Karolinę Trałkę, która występuje pod pseudonimem Karlla. Podobnie jak w ubiegłym roku wszyscy artyści występować będą podczas koncertu wspólnie, prezentując na zmianę swoje utwory. Taka idea koncertu sprawdziła się podczas pierwszej edycji i jest z pewnością bardziej urozmaicona niż tradycyjne, zwarte sety kolejnych artystów. Chcemy teżzadbać o to, by wykonawcy występowali jak najbliżej publiczności, aby w ten sposób osiągnąć ciepły, kameralny klimat, tak by każdy z uczestników koncertu poczuł się jego częścią.
Bilety na to wyjątkowe wydarzenie będą do nabycia w kasie WOK od piątku 11 marca w cenie 15 zł / przedsprzedaż do 25 marca/. Po 25 marca cena wzrośnie do 25 zł. Serdecznie zapraszamy!

ASIA I KOTY to Asia Bielawska solo, z gitarą i looperami. Jej muzyka to minimalistyczny songwriting, niekiedy wzbogacony o rozbudowane harmonie i mantryczne powtórzenia. Najważniejszym składnikiem jest głos – przejmujący, czysty i dojrzały. Asia i Koty ma na swoim koncie ma dwa wydawnictwa: Asia i Koty (EP 2010) oraz Miserable Miaow (2012). Koncertowała wielokrotnie w Polsce (m.in. na katowickim OFF Festival, Opole Songwriters Festival, Spring Break Festival, supportowała Hugo Race’a, Marię Peszek i Hey), grała też w Niemczech, Szwajcarii i na Litwie.
https://www.facebook.com/asiaikoty/

FURTHER AWAY to projekt muzyczny Jakuba Bugały, który zadebiutował jako INQBATOR.
W listopadzie 2013 roku samodzielnie wydał debiutancką EP-kę „The Spin”, bardzo ciepło przyjętą przez polską scenę alternatywną. Laureat konkursu Skoda Auto Muzyka w 2014 roku. Zagrał między innymi na Green Zoo Festival oraz Opole Songwriters Festival.
Jego muzyka jest eterycznym, sięgającym do głębi ludzkiej wrażliwości, sensualnym połączeniem
muzyki ambientowej, folkowej, elektronicznej z pełną ciekawości i mądrego otwarcia Jakuba na
inne gatunki muzyczne. Szczere, często traktujące o trudnych uczuciach teksty dotykają słuchaczy i sprawiają, że muzyka Further Away odbierana jest jako wytwór prawdziwy, świadectwo doświadczeń i wnikliwej obserwacji otaczającego i wewnętrznego świata. Album „Post Love” promowany utworem „Wiatr”, ukaże się w pierwszym kwartale 2016 roku. Nad
jego produkcją czuwa między innymi Piotr Szadi Madej, znany jako Patrick The Pan.
https://www.facebook.com/InQba/

KARLLA to songwriterka z okolic Wrocławia, która od długiego czasu jest w stanie zakochania względem muzyki. Występowała na Slot Art Festivalu, Sofar Sounds Kraków, Cztery Pory Roku Festiwal (ZIMA 2015) i zagrała dla BalconyTv Poznań i SILESIA VIDEOSESSION. Już w podstawówce skrobała po zeszytach teksty i melodie, a zwłaszcza gdy na lekcji muzyki poznała magiczną moc nut. Jej piosenki to akustyczne, minimalistyczne i tajemnicze opowieści. Każdy utwór został stworzony z odmiennego powodu, choć cel jest ten sam- wędrówka poprzez dźwięki i historia zamknięta między 0:00 a 3:30( choć bez wątpienia bywają i dłuższe 🙂
W tym roku możemy się spodziewać pierwszej EPki w jej wydaniu, pozostaje tylko słuchać i czekać. Polecamy jedno i drugie jednocześnie!
https://www.facebook.com/iamkarlla

VACLAV HAVELKA III (kiedyś występujący jako SelFbrush) jest jednym z najlepszych songwriterów w tej części Europy. Artysta jest ważną postacią czeskiej sceny alternatywnej. Obdarzony pięknym głosem występuje solo, z gitarą. Na co dzień mieszka w Pradze, gdzie jest wokalistą zespołu Please The Trees (koncertowali po Europie, USA, grali m. in. na World Stage na Opener Festival w Gdyni). Vaclav Havelka występował m. in. z The Twillite Singers, Tindersticks czy Belle and Sebastian.
https://www.facebook.com/vaclavhavelkaIII/

 

More info: www.facebook.com/events/584685308351772/