Band A // Miasto na żywo
23 July 2016
20:00
Gdańsk
Dolne Miasto

Miejsce: Dolne Miasto (Opływ Motławy, obok Bastionów przy ulicach Reduta Wyskok i Kurza)

Wstęp wolny

 

 

Zespół Band A powstał ze spotkania czterech muzyków trójmiejskich, z których każdy to wyjątkowa osobowość artystyczna. Spotkanie to – prawie przypadkowe i bez jakichkolwiek oczekiwań podczas jednego z Sopockich jam-sessions –  zaowocowało chęcią wspólnego grania tak po prostu bez prób, bez ciśnienia i planów na przyszłość. Zaskoczeniem było to jak dobrze muzykom gra się wspólnie i jak dobrze odbierani są przez publiczność. Ich pierwszy koncert podczas festiwalu „Nasiano sunrise” został zarejestrowany i tak się spodobał organizatorom, iż wydany został w postaci pierwszej płyty zespołu pod egidą Karola Schwarz z Nasiono Records. O tym jak odbierani są podczas koncertów może świadczyć fakt, że na pierwszym koncercie promującym to wydawnictwo sprzedał się cały jego nakład. Muzyka zespołu wulkan to energii, emocji i emocjonalności połączony z nietuzinkowym brzmieniem każdego z instrumentalistów. Muzyka jest w całości wynikiem wspólnego inspirowania się muzyków podczas koncertów, jest czystą improwizacją, która sprawia wielką przyjemność każdemu z muzyków, a są to Krzysztof Stachura na gitarze Michał Gos na perkusji Maciek Szkudlarek na basie Tomasz Gadecki na saksofonie Takie połączenie awangardy, muzyki alternatywnej, jazzu i rock and rolla sprawiają iż zespół nie ma odpowiedników na Polskiej i światowej scenie.

 

MIASTO NA ŻYWO

W ramach Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska w sezonie letnim CSW Łaźnia proponuje serię wydarzeń muzycznych i artystycznych (wcześniej realizowanych tylko w przestrzeni Dolnego Miasta, a od 2015 roku także w Nowym Porcie) w nietypowych lokalizacjach, na podwórkach, poza murami galerii i sal koncertowych.

Do projektu zapraszani są artyści, których interwencje w przestrzeni publicznej oraz występy wzbudzą zainteresowanie zarówno lokalnych mieszkańców, jak i gości z innych części miasta lub osób odwiedzających Gdańsk. Celem akcji jest stworzenie miejsc sprzyjających spotkaniom społeczności lokalnej, ożywienie Dolnego Miasta i Nowego Portu, przełamanie panujących stereotypów, przekonanie przypadkowych odbiorców do sztuki i muzyki współczesnej i zachęcenie ich do częstszego uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych.

 

Więcej informacji wkrótce: http://outdoorgallerygdansk.eu/