Popsysze // Miasto na żywo
27 August 2016
20:00
Gdańsk
Dolne Miasto

Miejsce: Dolne Miasto (Opływ Motławy, obok Bastionów przy ulicach Reduta Wyskok i Kurza)

Wstęp wolny

 

POPSYSZE

Popsysze to rock and rollowe trio, które powstało w 2008 roku w Trójmieście. Grają w nim Jarosław Marciszewski (gitara, wokal), Jakub Świątek (perkusja) i Sławek Draczyński (bas). Zespół swój debiutancki album „Popstory” wydał w 2012 roku, premiera drugiej płyty o nazwie „Popsute” odbyła się 16.01.2015 roku. Jesienią 2016 planowane jest wydanie trzeciego albumu.

Popsysze lubi prostego rock and rolla i melodie, ale ma też zamiłowanie do „zepsucia” piosenek poprzez improwizację i bardziej swobodne podejście do muzyki. Inspiracją podczas pracy nad drugą płytą były początki hard rocka i stoner rocka, ale zespół pozostaje nadal wierny prostym rock and rollowym formom i zapuszcza się czasami w stronę improwizacji i psychodeli. Teksty do drugiej płyty w większości zostały napisane po polsku.

Muzyka na płytę „Popsute” została nagrana na taśmę w dwa dni w Studiu Custom 34, pod uchem realizatora Jana Galbasa (Ampacity, Octopussy). Zespół chciał oddać przez to atmosferę koncertową, nieco brudną i naturalną. Na płycie znaleźli się także goście: Tomasz Ziętek, Grzegorz „Guzik” Guziński oraz Marek Kostecki.

MIASTO NA ŻYWO

W ramach Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska w sezonie letnim CSW Łaźnia proponuje serię wydarzeń muzycznych i artystycznych (wcześniej realizowanych tylko w przestrzeni Dolnego Miasta, a od 2015 roku także w Nowym Porcie) w nietypowych lokalizacjach, na podwórkach, poza murami galerii i sal koncertowych.

Do projektu zapraszani są artyści, których interwencje w przestrzeni publicznej oraz występy wzbudzą zainteresowanie zarówno lokalnych mieszkańców, jak i gości z innych części miasta lub osób odwiedzających Gdańsk. Celem akcji jest stworzenie miejsc sprzyjających spotkaniom społeczności lokalnej, ożywienie Dolnego Miasta i Nowego Portu, przełamanie panujących stereotypów, przekonanie przypadkowych odbiorców do sztuki i muzyki współczesnej i zachęcenie ich do częstszego uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych.
Więcej informacji wkrótce: http://outdoorgallerygdansk.eu/