Ampacity // Soulstone Gathering Festival 2016
29 października 2016
20:00
Kraków
Rotunda
Tickets

Soulstone Gathering Festival 2016
28 – 29.10.2016 Rotunda, Kraków

Soulstone Gathering to pierwszy taki festiwal na południu Polski. Łączy pod jednym szyldem i na jednej scenie takie gatunki jak stoner, sludge, psychodelię, doom, czy post-rock i post-metal. Będzie różnorodnie i zaskakująco.

LINE-UP:

28.10

1000mods
Kraj: Grecja
1000moods to psychodeliczno – stoner rockowa formacja z Chiliomodi. Zespół powstał w 2006 r. i od tamtej pory zdążył zagrać ponad 200 koncertów, dzieląc sceną m.in. z The Black Keys, The Black Angels, Graveyard, Brand Bjork czy Colour Haze. Znakiem rozpoznawczym zespołu jest ich przywiązanie do 'wyntydżowego’ sprzętu, ciężkie analogowe brzmienie oraz zapadające w pamięć, elektryzujące publikę występy na żywo.

Apey & the Pea
Kraj: Węgry
Węgierskie Apey & the Pea powstało w 2009 roku po rozpadzie tribute bandu Pantery: Remembering The Steel, gdzie trzech założycieli grupy poznało się. W swojej muzyce oprócz grupy Phila Anselmo, inspiracje czerpią z Crowbar, nowoorleańskich dźwięków, klasycznego doom i thrash, a także sceny grunge’owej. Ich debiut zebrał entuzjastyczne recenzje w kraju i zagranicą. Zgarnęli kilka nagród, a obecnie grają dla w większości wyprzedanych sal.

Major Kong
Kraj: Polska
Major Kong narodził się pod koniec 2010 r. w Lublinie. Od początku stanowili instrumentalne trio. Tylko riffy i ciężar eksplodujący z gitar, basu, bębnów, głośnych wzmacniaczy i dużych kolumn.

Red Scalp
Kraj: Polska
Stonerowo-doomowy skład założony w 2012 roku. Dwa lata później wydał „EP no.1”. Obecnie promuje swój pierwszy longplay – „Rituals”. Czci ciężkie rify, pradawne rytuały i fuzzowe brzmienie.

Sun Dance
Kraj: Polska
Do tej pory zdążyli zagrać kilkanaście koncertów na terenie Polski, w październiku 2015 r. pojechali w 9 – dniową trasę 'Valley Of Fears Tour’ oraz wystąpili na wiedeńskim 'Desert Sun Festival’. Aktualnie pracują nad swoim pierwszym długograjem. Jak określają swoją muzykę? Southern sex with stoner pussy.

29.10

Mars Red Sky
Kraj: Francja
Psychodeliczno – stoner rockowe trio z Francji, mające za sobą występy na jednej scenie m.in. z Kyuss Lives!, Dinosaur Jr oraz Sleep, szybko wprowadzi Was w trans i roztoczy magiczną aurę pod sceną.

Ampacity
Kraj: Polska
W trakcie SG2016 przeniesiemy się nie tylko na południe i na pustynię, ale również lata świetlne dalej. Z pomocą Ampacity i ich ostatniego krążka „Superluminal” zwiedzimy odległe galaktyki o których pisał Lem. Być może po drodze spotkamy Kapitana Pirxa.

Gorilla Monsoon
Kraj: Niemcy
Przenosimy się na południe – do krainy riffem płynącej, whiskey ociekającej i gdzie truckerki prawilnie się nosi. Widzieliśmy na żywo i jest southern jak się patrzy. Brakuje im tylko sakiew przypiętych przy pasie.

Palm Desert
Kraj: Polska
Podczas koncertu wrocławian poczujecie się tak, jak powinniście się czuć na każdym koncercie z tego gatunku: piasek będzie zgrzytał między zębami, a ciepły wiatr przyjemnie głaskał twarz. Zdecydowanie topowa kapela w stylistyce stoner/desert rock na krajowym poletku.

The Gentle Art Of Cooking People
Kraj: Polska
Drugi dzień festiwalu otworzy występ krakowskiego składu grającego psychodelicznie, instrumentalnie, głośno i ciężko. W 2016 roku nakładem Unquiet Records ukazał się pięknie wydany debiutancki album zatytułowany „o” (zero). Tym samym słowa „zespół powstał w 2006 roku, niczego nie osiągnął” stały się nieadekwatne.

TICKETS:

2-days pass:

Ist portion 79 zł – SOLD OUT
2nd portion 89 zł
3rd portion/the day of the show 99 zł

1-day pass (will be available from the September the 1st):

Pre – sale 60 zł
The day of the show – 70 zł

Kontakt: soulstonegathering@gmail.com