Asia i Koty // Metropolia jest Okey in Radio Gdańsk

26 czerwca 2016
20:05
Gdańsk
Radio Gdańsk Studio
Google Map

Koncert w Studiu im. Tadeusza Hajduna w Radiu Gdańsk transmitowany na żywo.

Transmisja radiowa koncertu na antenie Radia Gdańsk (częstotliwości:http://bit.ly/1eMbQcC / internet: http://bit.ly/1ScTv5g), początek 20:05

WSTĘP: Bezpłatne, dwuosobowe wejściówki można zdobyć słuchając audycji Radia Gdańsk, oraz na portalach Trójmiasto.pl i Co Jest Grane.

Organizatorami cyklu są Radio Gdańsk (www.radiogdansk.pl) i Nadbałtyckie Centrum Kultury (www.nck.org.pl).

 

Asia i Koty to solowy projekt Joanny Bielawskiej. z gitarą elektryczną i looperami. To minimalistyczny songwriting, wzbogacony o rozbudowane harmonie i mantryczne powtórzenia. Najważniejszym składnikiem jest głos – przejmujący, czysty i dojrzały.

W muzyce Asi i Kotów uwagę zwraca delikatność, a jednocześnie często mroczny nastrój jej utworów, piosenkowość a z drugiej strony otwarcie się na muzyczne eksperymenty i poszukiwania. Dość powiedzieć, że artystka współtworzyła cztery wydawnictwa z zespołem Folder, a po wydaniu debiutanckiego albumu udzielała się na takich płytach jak „Nasiono Swap Singers”, Karol Schwarz All Stars „Hi, Mom!”, tworzyła dwie odsłony składu Pure Phase Ensemble, mające miejsce podczas pierwszej i trzeciej edycji festiwalu SpaceFest!

Druga płyta Asi pt. „Sing” ukaże się 2 kwietnia nakładem trójmiejskiej wytwórni Nasiono Recordsi. Jak wskazuje tytuł, jest to album o śpiewaniu i to właśnie wokal odgrywa na nim główną rolę. Asia i Koty łączy na niej różne inspiracje, wśród których można wyczuć dokonania Angel Olsen, Cat Power czy Julianny Barwick. Muzyka bazuje na brzmieniu gitary elektrycznej, ale Bielawska sięga też po gitarę akustyczną, pianino, loopuje swoje instrumenty albo wzmacnia je subtelnym bitem.

www.nasiono.net/asiaikoty
http://www.facebook.com/asiaikoty