Kiev Office // MODERNISTYCZNY HORROR TOUR
8 czerwca 2017
20:15
Elbląg
Mjazzga

Trójmiejska ofensywa muzyczna. Kilka dni przed koncertem The Shipyard spotkamy się również z dawno nie widzianym u nas KIEV OFFICE. Goran i spółka przywożą nową płytę i masę pozytywnych, gitarowych emocji!

Mjazzga, 08-06-2017
godz. 20:15
support: Czechoslovakia
Bilety 15 zł

Kiev Office to grupa z morza i marzeń, założona w 2007 roku w Gdyni przez Michała Miegonia (Wok, Git). Od dziesięciu lat nieprzerwanie dostarcza głośnych melodii i abstrakcyjnych tekstów o mocnym i wyjątkowym rytmicznym fundamencie (Krzysztof Wroński – Perkusja, Joanna Kucharska – Bass).
Trio ma za sobą ponad 170 koncertów w kraju i zagranicą – między innymi festiwale : Heineken Open’er Festival, Jarocin, MusikDirekt Fest w Szwedzkim Kalmar.
Na najnowszym, piątym albumie grupy zatytułowanym „Modernistyczny Horror”, Kiev Office eksplorują tematykę życia w architektonicznej pułapce modernizmu oraz kontrowersje związane z trendami żywieniowymi. Wszystko w iście Sonic Youth’owej oprawie muzycznej, serwowane razem z bałtyckimi glonami.
Co kryje za wymuskanymi fasadami budynków? Co znaleźć można skręcając z utartych turystycznych szlaków, wymykając się ze zorganizowanej wycieczki? Album „Modernistyczny Horror” zabiera słuchacza w podróż w takie właśnie niezbadane zakamarki. Przez krzaki, nadmorskie bunkry, podziemne korytarze i rzadko odwiedzane enklawy pierwotnych gdynian i kaszubów – docieramy do samego jądra ciemności. Do wnętra miasta.

Dyskografia Kiev Office :
2009 – „Jest Taka Opcja”
2011 – „Anton Globba”
2013 – „Zamenhofa” 2014 – „Statek Matka”
2017 – „Modernistyczny Horror”

Michał Miegoń – Wokal, Gitara
Joanna Kucharska – Wokal, Bass
Krzysztof Wroński – Perkusja

——–
CZECHOSLOVAKIA
(minimal rock, maximal trans 3M)
www.czechoslovakia.bandcamp.com

Podglądacze dzików, perfekcjoniści niedoskonałości, piewcy codzienności, miłośnicy miłości, dzieciństwa, lasów i podwórek
Zespół powstał w 2010 r. w Dublinie na emigracji zmywakowej Adama Piskorza i Pawła Strzelczyka.
W 2012 r. duet nakładem Radio Rodoz i Bajkonur Records wydał płytę „Made in”, która przenosiła w czasie do okresu dzieciństwa za pomocą pajęczynowych gitar, minimalistycznych bitów i odgłosów a także naturalnych męskich głosów podlanych sosem i ideą LO-FI. W 2016 r. dołączył do zespołu perkusista Krzysztof Wroński (1926, Kiev Office).
Już jako power tro nagrali nową płytę w White Noise Studio w Gdyni. Aktualnie płytę miksuje Max Białystok (Królestwo, 1926). Premiera przewidziana jest na wrzesień.
Ich muzyka w 2017 r. to wzruszająco brudne piosenki (o wzlatywaniu, ucieczce i znikaniu) wprowadzające w trans. Wśród tych, którzy już słyszeli ich nowe dźwięki dziwnie często pojawia się skojarzenie z latami 90ymi i nazwą Ewa Braun…

http://www.czechoslovakia.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=WDRBvo3wlcA
https://www.youtube.com/watch?v=2EB1wmnA_2o