PPE 4 ft. Mark Gardener na Liverpool Psych Fest

Możemy już oficjalnie potwierdzić – Pure Phase Ensemble, międzynarodowy, shoegaze’owy kolektyw instrumentalny stworzony w ramach festiwalu SpaceFest!, zagra na Liverpool International Festival of Psychedelia 24 września 2016. Grupa wystąpi w składzie: Mark Gardener (RIDE), Ray Dickaty (ex-Spiritualized), Jacek Rezner (Wilga), Kamil Hordyniec (Wilga), Michał Pydo (Hatifnats), Michał ‚Kostek’ Stolc (Cisza nocna), Karol Schwarz (KSAS) i wykona materiał wydany na płycie „Live at SpaceFest!” w 2015.

Liverpool Psych Fest to jeden z najpopularniejszych na świecie festiwali promujących wszelkie odmiany muzyki psychodelicznej, ze szczególnym uwzględnieniem Krautrocka, sheogaze’u, spacerocka, które to gatunki od kilku lat przeżywają istny renesans. Ten odbywający się od czterech lat w Liverpoolu festiwal w 2015 roku zdobył główną nagrodę NME Award w kategorii „Najlepszy Mały Festiwal” (‘Best Small Festival’) przyznawaną przez czytelników brytyjskiego pisma New Musical Express.

Koncerty festiwalowe odbywają się we wrześniu, przez 2 dni, a towarzyszą im liczne akcje artystyczne, spotkania z artystami, pokazy filmowe. Na swoich łamach The Guardian stwierdził, że w tym czasie „Liverpool zamienia się w wielką, psychodeliczną stolicę Europy”.

 

WIĘCEJ O FESTIWALU:

www.liverpoolpsychfest.com
www.facebook.com/LiverpoolPsychFest/
https://twitter.com/LPoolPsychFest

BILETY: http://www.liverpoolpsychfest.com/info/#section01 

 

LIVERPOOL PSYCH FEST 2016 TEASER

 

CULTUREPL-poziom01_achrom [Converted]