Asia i Koty / Sing

Release Date: 2016-04-02
Available now on:

Nasiono 73/2016

1. Just Never Stop (2:00)
2. In the Morning (7:04)
3. Miracle I Hate (5:26)
4. Wiosna (3:54)
5. All I Ask: Take My Hand (4:36)
6. Sing (3:55)
7. I’m Gonna Use My Claws (4′:42)
8. Safe in Their Alabaster Chambers (4:21)
9. I Ain’t Worse (4:23)
10. Till the Rivers Flow (4:50)

*
format: cd-audio
okładka: digipack
czas trwania: 45:11

cena: 39,99 zł (+ 8 zł koszty przesyłki – tylko na terenie Polski)
price: 39,99 zl (+ 8 zl costs for shipping inside Poland)

cena: 9,99 € (+ 5 € koszty przesyłki – poza granicami Polski)
price: 9,99 € (+ 5 € costs for shipping outside Poland)

Drugi album Asi i Kotów zatytułowany „Sing” ukazał się 2 kwietnia 2016 nakładem trójmiejskiej wytwórni Nasiono Records, z którą Bielawska jest związana od początku swojej działalności. Jak wskazuje tytuł, jest to album o śpiewaniu i to właśnie wokal odgrywa na nim główną rolę. Asia i Koty łączy na niej różne inspiracje, wśród których można wyczuć dokonania Angel Olsen, Cat Power czy Julianny Barwick. Muzyka bazuje na brzmieniu gitary elektrycznej, ale Bielawska sięga też po gitarę akustyczną, pianino, loopuje swoje instrumenty albo wzmacnia je subtelnym bitem.

Jak przyznaje artystka, to płyta o tym jak ważne w życiu jest śpiewanie piosenek i o ciągłym zmaganiu się z samym sobą oraz tworzonych przez siebie barierach. Tak opowiada o swoim najnowszym albumie:

Płyta „Sing” jest zapisem walki z depresją, patologicznie niską samooceną i natrętnym brakiem wiary w siebie. Utwory powstały bez wcześniejszego zamysłu, są wynikiem spontanicznych domowych sesji nagraniowych, które miały miejsce kiedy byłam w stanie przekierować nienawiść do samej siebie w energię twórczą. Piosenka „Sing” jest o ciągłym wątpieniu w siebie, które przez większość czasu po prostu paraliżuje i uniemożliwia robienie czegokolwiek. „Miracle I Hate” jest zafascynowaniem tym, jak stan depresyjny fałszuje obraz samego siebie. Bo jak można zachwycać się światem wokół jednocześnie z całego serca nienawidząc samego siebie, swojego życia, które przecież także jest cudem? „In the Morning” jest o tym, jak szybko wymyka się z rąk przebłysk nadziei i energii do życia. „All I Ask Take My Hand” mówi o tym, czego osoba z depresją oczekuje od najbliższych. Depresja niszczy nie tylko chorego, ale też najbliższych, którzy potrafią brać na siebie odpowiedzialność za chorobę. Jednak nie są w najmniejszym stopniu niczemu winni. W większości przypadków stany depresyjne są całkowicie niezależne od tego co się dzieje dookoła. Pojawiają się i znikają bez żadnej zapowiedzi. W jednej chwili zabierają cały sens życia, ale nie na zawsze. Dlatego czasem wystarczy po prostu trzymać się za ręce i zaczekać aż sens powróci.

Asia i Koty koncertowała wielokrotnie w Polsce (m.in. na katowickim OFF Festival, Opole Songwriters Festival, Spring Break Festival, supportowała Hugo Race’a, Marię Peszek i Hey), grała też w Niemczech, Szwajcarii i na Litwie.
music & lyrics by Joanna Bielawska
except 8 – lyrics by Emily Dickinson

Joanna Bielawska: vocals, guitars, piano, synthesizer, electronics
Charlie Spad: drums (10), electronics (7)
7faz: Faza G (7)

all tracks recorded at home, mixed and produced by Joanna Bielawska
mastered by Karol Schwarz

photography: Paweł Jóźwiak
artwork: Marta Dobrzańska

facebook.com/asiaikoty
instagram.com/asiaikoty
asiaikoty.bandcamp.com
booking + kontakt: booking@nasiono.net