Popsysze

Popsysze to trio z trójmiasta, które powstało w 2008 roku. W skład zespołu wchodzą Jarek Marciszewski (gitara, wokal), Sławek Draczyński (bas) oraz Kuba Świątek (perkusja, wokal). Zespół ma na swoim koncie trzy płyty „Popstory” (2012), „Popsute” (2015) oraz „Kopalino” (2017).

Popsysze lubi prostego rock and rolla i melodie, ale ma też zamiłowanie do „psucia” piosenek poprzez improwizacje i bardziej swobodne podejście do muzyki – jest wierny rock and rollowym formom, ale zapuszcza się też w stronę psychodeli.

Zespół swój debiutancki album „Popstory” wydał w 2012 roku, a premiera drugiej płyty o nazwie „Popsute” odbyła się 16.01.2015 roku. Teksty do drugiej płyty w większości zostały napisane po polsku. Muzyka została nagrana na taśmę w dwa dni w Studiu Custom 34, pod uchem realizatora Jana Galbasa (Ampacity). Zespół na płycie „Popsute” chciał oddać przez to atmosferę koncertową, nieco brudną i naturalną.

Trzecia płyta powstała w kwietniu 2016 roku w trakcie tygodniowego pobytu w domku wypoczynkowym w pomorskiej wsi Kopalino – w czasie tego wyjazdu została skomponowana i zaaranżowana większość utworów na nowy album. W nagranym materiale słychać morze, czuć wilgotną ziemię. Okolica zauroczyła oraz zainspirowała zespół i właśnie z tego powodu jako nazwę wydawnictwa wybrano „Kopalino”. Autorem tekstów jest Jarek Marciszewski. Podczas ich pisania dużego wsparcia zespołowi udzielił Grzegorz Nawrocki z zespołu Kobiety, który jest m.in. współautorem tekstu w utworze „Latarnia”.
Koncert premierowy odbył się 11.02.2017 w klubie B90 w Gdańsku.

 

soundcloud.com/popsysze
popsysze.bandcamp.com

 

DYSKOGRAFIA
Popstory (2012, nasiono)
Popsute (2015, nasiono)
Kopalino (2017, nasiono)

 
ściągnij pierwszą płytę za darmo