HOME ---------- GDZIE JEST KASA?! ---------- ABOUT


Przeżyj Święta

release date: 1 December 2017

available on:
bancamp, Spotify, iTunes, amazon, Deezer, Tidal, YouTube

KUP CD:
NAKŁAD WYPRZEDANY - Pytaj Obwoźnego Sprzedawcę Płyt Nasiono Records o ostanie egzemplarze.

format: cd-r
cover: white unipack on left side. Booklet included. Handmade, numbered copies.
time: 22:41


Składanka z piosenkami, które pomogą Przeżyć Święta. Zawiera siedem pozycji: odkurzone Pancerne Rowery i Karol Schwarz All Stars, premiery: Wczasy, Pure Phase Ensemble 6, skarby wykopane spod ziemi: Łukasz, Król Walcy oraz coś z zupełnie innej beczki czyli Projekt Poezja Kulturystyczna, którego Dawid nawiązuje do Świąt jedynie brzmieniem.

Komplilacja ma na celu przejęcie świątecznych playlist radiostacji. Pewnie nam się to nie uda ale próbować trzeba. Poza tym przegrać z Georgem Michaelem to nie wstyd. Dlatego jeśli pragniesz powalczyć z nami, prześlij swoim ulubionym prezenterom radiowym ten LINK: https://nasiano.bandcamp.com/album/prze-yj-wi-ta

"PRZEŻYJ ŚWIĘTA" to efekt współpracy Nasiono Records i Placid Person Records. Warto wspomnieć też Requiem Records, które udostępniło nam 'Śnieżny Waltz'. Żeby jeszcze bardziej zagmatwać, składanka znajduje się w katalogu Na Siano Records. ;)


1. Wczasy - Świętokracja 3:47
2. Projekt Poezja Kulturystyczna - Dawid (feat. Wojciech Dowgiałło, Joanna Bielawska) 3:49
3. Pure Phase Ensemble 6 - Blue Xmas 3:18
4. Łukasz - Wszędzie Śnieg 2:39
5. Pancerne Rowery - Śnieżny Waltz 3:22
6. Karol Schwarz All Stars - Simple Happy Song For Christmas 3:59
7. Król Walcy - Magia Świąt 1:48

czas całkowity: 22:41

Płyta będzie dystrybuowana cyfrowo przez Spotify, iTunes itp oraz postaci CDR przez Obwoźnego Sprzedawcę Płyt. Swoją premierę będzie miała 1 grudnia podczas SpaceFest! 2017. Autorem okładki jest Tomasz Bielak.catalogue nr: na siano 9/2017


1. Wczasy - Świętokracja
previously unreleased
music, lyrics: Jakub Żwirełło, Bartłomiej Maczaluk

https://www.facebook.com/vvczasy/


2. Projekt Poezja Kulturystyczna - Dawid
(feat. Wojciech Dowgiałło, Joanna Bielawska)
from Projekt Poezja Kulturystyczna LP (90/2017 nasiono records)
music: Karol Schwarz, Michał Miegoń, Artur Tobolski lyrics: Janusz Opinc

Wojciech Dowgiałło - śpiew
Joanna Bielawska - śpiew
Michał Miegoń: gitara solowa, chórki
Karol Schwarz - gitara akustyczna, gitara basowa, janczary, chórki
Michał Bielawski - chórki
nagranie, produkcja: Karol Schwarz, Michał Miegoń
miks, mastering: Karol Schwarz
https://www.facebook.com/projektpoezjakulturystyczna/

3. Pure Phase Ensemble 6 - Blue Xmas
previously unreleased
music: Olga Mysłowska, Karol Schwarz, Kacper Graczyk, Marcin Lewandowski
lyrics: Olga Mysłowska

Utwór zarejestrowano podczas warsztatów Pure Phase Ensemble 6 w Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia w Gdańsku. Grudzień 2016.
Olga Mysłowska: śpiew
Karol Schwarz: gitara, janczary
Kacper Graczyk: automat perkusyjny
Marcin Lewandowski: gitara basowa
nagranie, miks, produkcja: Karol Schwarz
https://www.facebook.com/purephaseensemble/


4. Łukasz - Wszędzie Śnieg

music: Łukasz Jędrzejczak


5. Pancerne Rowery - Śnieżny Waltz

from Wolność LP (46|2012/2015 Requiem Records)
music: Dariusz Wojciechowski
lyrics: Roman Sebastyański

Dariusz „Darko” Wojciechowski: syntezator
Roman Sebastyański: śpiew

Od zespołu: Nagrane w sklepie muzycznym Michała „Miśka” Orlewicza „Outsider” w 1994 roku Na jednej z prób „Darko” zagrał na pianinie temat, który wydał nam się, swego rodzaju, ilustracją do bajki. „Misiek” wymyślił, że fajnie by było, jakby leciał w radio 24 grudnia rano, jak wszyscy idą w ciemnościach do roboty. To nadawało mu jednocześnie industrialny i świąteczny charakter. Nigdy nie zagraliśmy go na żadnym koncercie.
https://www.facebook.com/Pancerne-Rowery-398990000269268/


6. Karol Schwarz All Stars - Simple Happy Song For Christmas

from 100 filmów LP (27/2010 nasiono records)
music, lyrics: Karol Schwarz

Szymon Albrzykowski - generator
Borys Kossakowski - klawisze
Karol Schwarz - gitara
Wojciech Dowgiałło - wokal
Joanna Kuźma - chórki
Anna Szuchiewicz - chórki
Recorded at Łosienice by Karol Schwarz. Autumn 2006
Mixed at DJK, Gdańsk by Karol Schwarz.
Ladies voices recorded at DJK Gdańsk. Autumn 2010
https://www.facebook.com/ksaspl/


7. Król Walcy - Magia Świąt

music, lyrics: Jędrzej Szymanowski

https://www.facebook.com/krolwalcy/RECENZJE

Załączam wydawnictwo o charakterze świątecznym. W tym roku wygrywa oficyna Na Siano, która w przystępnej cenie 9,99 zł wydała na Bandcampie kompilację mającą na celu – uwaga – przejęcie świątecznych playlist radiostacji. Tego im życzę, bo gdyby radia grały w święta Pancerne Rowery, pewnie częściej bym wtedy słuchał radia. A płyta przypomina nam utwór Śniezny Waltz, znany z retrospektywnego albumu tej ważnej trójmiejskiej formacji, wydanego dwa lata temu. Zupełnie się nie zestarzał, podobnie jak cała reszta dorobku tej grupy. I już dla tego nagrania warto posłuchać całej kompilacji.
Ale to jeszcze nie wszystko. Łukasz ma w każdym razie pewne szanse wygrać w Boże Nagrodzenie i Sylwestra ze Sławomirem – w znacznie lepszym, mocno oldskulowym stylu. A zgrabna bardzo ŚwiętokracjaWczasów z opowieścią o komercyjnym obliczu tego czasu – trafić chociaż na indie-playlisty. Do tego jeszcze mój wyrzut sumienia w tym roku – jeden z wielu – czyli Projekt Poezja Kulturystyczna, który ma na koncie również dużą płytę, może nieobowiązkową, ale dość zabawną. Playlistę tej bardzo przydatnej składanki uzupełniają stałe i naturalne punkty programu dla oficyny Nasiono (która wydała to wszystko wprawdzie pod szyldem Na Siano, ale w kooperacji z Placid Person Records), czyli Pure Phase Ensemble i Karol Schwarz All Stars. A wreszcie życzenia w formie audialnej, czyli Król Walcy – tak to zapisali – i Magia Świąt. Życzeń nie oceniam, ale za życzenia dziękuję.


Bartek Chaciński
https://polifonia.blog.polityka.pl/2017/12/21/co-sie-klikalo-rok-2017-na-polifonii/


* * *


(...) Dla zmęczonych zapętlonym "Last Christmas" z pomocą przychodzi składanka "Przeżyj Święta", która postara się pomóc Wam słuchacze przeżyć Święta Bożego Narodzenia. (...) spotkamy tutaj cudną historię o zdobywaniu prezentów wykonaną przez Wczasy, będziemy podnosić ciężary w rytm dzwonków z Poezją Kulturystyczną, popadniemy w śnieżne szaleństwo z elektroniczną propozycją Łukasza, a to jedynie połowa muzycznych możliwości, jakie przynosi nam ta kompilacja. Zanim więc powrócimy do świątecznej codzienności z Johnem Lennonem i Wham!, dajmy szansę muzykom Nasiono i Placid Person Records na umilenie Bożego Narodzenia w nowy, świeży sposób.

Radio Aktywne, Płyta tygodnia w dniach: 18.12-24.12.2017
https://radioaktywne.pl/plyta-tygodnia/przezyj-swieta

* * *

(...) Grudniowe święta mają tyle samo zwolenników, co przeciwników, ale "przeżycie" tego okresu nie zawsze musi przypominać sceny z "Cichej nocy" Piotra Domalewskiego czy tym bardziej kadry z "Kevina samego w domu". Przeżycie świąt może być natomiast znacznie trudniejsze od strony muzycznej, bo o ile "Last Christmas" stało się elementem równie istotnym, co choinka czy czerwony barszcz, o tyle w polskiej twórczości sięganie po świąteczny wątek niemal zawsze kończy się dotkliwą porażką.

Trójmiasto już raz przygotowało alternatywę dla komercyjnego podejścia do tematu kolęd. W 2006 roku ukazał się album "Qlendy", gdzie między innymi Tomek Lipnicki z Illusion i Lipali odśpiewał "Gdy śliczna panna". Propozycję Na Siano Records (...) wyróżniają natomiast od początku do końca autorskie kompozycje na różne sposoby nawiązujące do gwiazdkowego nastroju.

Mamy tu utwory nowe (na przykład "Blue Xmas" zarejestrowane podczas ubiegłorocznych warsztatów Pure Phase Ensemble) oraz starsze ("Śnieżny Waltz" Pancernych Rowerów powstał w 1994 roku); są takie, które bezpośrednio nawiązują do świąt ("Magia świąt" albo "Wszędzie śnieg") i takie, gdzie świąteczna jest jedynie atmosfera ("Dawid" Projektu Poezja Kulturystyczna). Różnorodność to siła tego albumu, sprawia, że owszem, słucha się go dobrze na początku grudnia, ale jestem pewien, że za pół roku doznania będą identyczne.

"Przeżyj święta" to kompilacja łatwych i przyjemnych piosenek, przy których śmiało można zasiadać do wigilii, ale można także zadać sobie wysiłek wsłuchania się i odkryć znacznie więcej walorów. Jeżeli macie dosyć tej samej płyty (czy nawet kasety) wyciąganej rok w rok przez babcie i ciotki, koniecznie powinniście uzbroić się w tę pozycję.


Jarosław Kowal, Trojmiasto.pl
https://rozrywka.trojmiasto.pl/Recenzje-nowych-plyt-z-Trojmiasta-n119183.html

* * *