Kalafior Derambo – Na mego ducha nie siada mucha

Release Date: 2018-07-28

nasiono records 100/2019
premiera: 4 czerwca 2019

free download:  Bandcamp, Soundcloud

Minus sześć zer (i jeszcze dwa zera)

Jak to jest dążyć do sześciu zer na koncie – już słyszeliśmy. Teraz czas na hip-hopową opowieść o minus sześciu zerach: na swojej nowej płycie trójmiejski raper Kalafior Derambo dzieli się bardzo osobistą historią o tym, dlaczego – całkiem realnie i bez scenicznej popisówy – od kilku lat reprezentuje biedę.

Kalafior wyznaje:
„Moja siostra wpakowała mnie w dług o wysokości milion czterysta tysięcy złotych. Kupiła na moje nazwisko ziemię. Ok, udzieliłem jej pełnomocnictwa, ale nie wiedziałem, że transakcji w żaden sposób nie wyjaśniła przed Urzędem Skarbowym. W międzyczasie wyjechałem i dopiero po kilku latach dowiedziałem się, że zostałem wpisany na listę dłużników niewypłacalnych, mając do zwrotu podatek o wysokości osiemset tysięcy złotych plus odsetki – sto tysięcy rocznie. W sumie milion czterysta. Co można zrobić w takiej sytuacji? Zwariować, załamać się albo zacisnąć zęby i robić swoje, a przy okazji wszystko co możliwe, żeby nie dać się pochłonąć czarnej dziurze złożonej z sześciu zer.”

Ślady tej historii najłatwiej można odnaleźć w numerach „Zmora” i „Pani z Ameryki”, ale rzutuje ona też na całą resztę utworów zebranych na płycie KLFRDRMB. Przy okazji słuchacz może też dowiedzieć się, skąd wzięła się ksywa trójmiejskiego rapera, co sądzi o pewnym szczególnym typie kolegi z pracy i jaki ma stosunek do swoich najbliższych, czyli żony i synka. Całość układa się w bardzo osobistą opowieść, której zdecydowanie warto wysłuchać.

Płytą „Na mego ducha nie siada mucha” Kalafiora Derambo wydawnictwo Nasiono Records zamyka pierwszą setkę wydawnictw w swoim katalogu. To kolejne dwa zera w tej historii. Czy ostatnie? To zależy od Ciebie, słuchaczu. Wystarczy że w formularzu zamówienia w naszym sklepie zmienisz 0 na 1.

TRACKLISTA
1. Zmora (prod. Yannick Dillée)        2:41
2. Kalafior Derambo (prod. mefedron)    3:05
3. Pani z Ameryki (prod. mefedron)   3:28
4. Las (prod. Byty)            3:52
5. Piisiont (prod. mefedron)        4:03
6. Kolega z pracy (prod. mefedron)    4:44
7. Całodzienne zerwanie na zawsze (prod. mefedron)    3:19
8. Złote kule (prod. Wieszcze)        3:33

Czas całkowity: 28:45

CREDITS:

Produkcja:
mefedron – https://www.facebook.com/prodmefedron/ :
“Kalafior Derambo”, “Pani z Ameryki”, “Piisiont”, “Kolega z pracy”, “Całodzienne zerwanie na zawsze”
Yannick Dillée (FR): “Zmora”
Byty https://www.facebook.com/bytymusic/ : “Las”
Wieszcze: “Złote kule”

Nagranie wokali: Ramtamtam https://www.facebook.com/ramtamtam/
Oprócz
“Las”: Paweł Przyborowski
“Zmora”: Jan Galbas

Mix: Michał Chel

Mastering analogowy: Eprom Sounds Studio

Okładka: less https://www.facebook.com/less.hello/